« Зелений тариф» та його розвиток
«Зелений» тариф – це спеціальний, більш високий тариф, за яким закуповується електроенергія, вироблена з альтернативних або поновлюваних джерел енергії (ВДЕ).
У 2012 році відомий експерт в області поновлюваних джерел енергії Карл-Хайнц Реммерс зробив прогноз щодо розвитку сонячної енергетики, згідно з яким до 2025 року щорічна сумарна потужність нових СЕС у світі буде збільшуватися на 300 ГВт, при цьому внесок Німеччини складе 200 ГВт. Завдяки «зеленим» тарифом в Україні значно збільшилася кількість домашніх сонячних установок, які дозволяють власникам заробляти і бути незалежними . За I квартал 2019 року в Україні встановили сонячні електростанції і тепер заробляють на «зелені» тарифи ще близько 1400 домогосподарств. Цей показник в 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2018 (543 нових приватних СЕС).
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, пропонує після впровадження «зелених» аукціонів залишити діючі «зелені» тарифи для станцій приватних домогосподарств, що працюють на поновлюваних джерелах енергії (ВДЕ).
Згідно законопроекту щодо впровадження «зелених» аукціонів для промислових станцій на ВДЕ, який пропонує повномасштабний перехід на аукціони з 1 січня 2020 року, комісія пропонує продовжити дію «зелених» тарифів для домогосподарств до 2040 року.
«Зелені» тарифи для СЕС і ВЕС
Встановлення домогосподарств (збільшення потужності установок домогосподарств, введення єдиного тарифу для ВЕС і СЕС домогосподарств)
Спрощена система отримання «зеленого» тарифу для малої генерації (до 500 кВт, визначення потужності)
Надбавка аукціонної ціни / «зеленого» тарифу за впровадження систем акумулювання електричної енергії.
Розвивається наростаючими темпами, і вже перетворилася в потужну галузь в найбільших економіках світу – Китаї, ЄС, Індії і США. За прогнозами, до 2020 року загальна встановлена потужність фотоелектричних станцій в світі перевищить 600 ГВт.
Зараз основну частину нових потужностей сонячної енергетики в Україні становлять великі наземні СЕС, при цьому ринок приватних і комерційних дахових станцій зростає набагато повільніше.
Ринок сонячної енергії в світі. Що обіцяють аналітики.
У 2020 році ринок масштабних систем зберігання енергії, особливо на основі сонячної енергії, продовжує зміцнюватися в країнах по всьому світу. На ринках сховища поновлюваної енергії будуть набирати обороти з новою силою.
- Використання сонячних панелей для зарядки електромобілів (ЕВ) стає все більш популярним і перспективним рішенням для майбутнього транспорту. Це поєднання має кілька ключових переваг, які можуть змінити наш підхід до енергоспоживання і зменшити екологічний вплив транспорту.
- Інтеграція сонячних панелей в архітектуру будівель виходить за рамки традиційних дахових установок. Сучасні технології дозволяють використовувати панелі на фасадах, вікнах та інших поверхнях, створюючи естетично привабливі та функціональні рішення.